Msza Święta - miesięcznik biblijno-liturgiczny

« powrót do numeru


ks. Mariusz Sokołowski SChr
Księga OCALENIA, czyli list od Pana Boga

Artykuł pochodzi z miesięcznika "Msza Święta" nr 10, październik 2011

Łukasz napisał na Forum Ministrantów i Lektorów:
Witam! Macie może jakieś ulubione fragmenty Pisma Świętego? Może jakieś do was szczególnie przemawiają? Ja przykładowo bardzo lubię fragment Listu św. Pawła do Filipian: „Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus” (Flp 1,21). Te słowa bardzo do mnie trafiają, czuję, że mnie bezpośrednio dotyczą. Można nimi tak wiele wyrazić, zwłaszcza to, co się czuje względem Pana Boga. W Piśmie Świętym można znaleźć wiele drogocennych wskazówek, pouczeń.
Łukasz, lektor ze Szczecina

Króluj nam, Chryste!
Dziękuję Łukaszu za Twój post. Z niecierpliwością czekam na opinie internautów. Pozwolę sobie jednak na krótką wypowiedź.
O Piśmie Świętym ktoś powiedział, że wszystkie inne książki są tylko nieudolnym komentarzem do tej jednej – jedynej. Pismo Święte, Słowo Boga, Słowo Pana, Święte Litery, Święta Księga, Biblia, Święte Teksty, Księga Ocalenia – to tylko niektóre określenia listu, jaki Bóg napisał do Ciebie, do każdego z nas. Tak, Pismo Święte – jak napisałeś Łukaszu – jest zbiorem cennych wskazówek. I to nie od kogo innego, jak od samego Boga. Czasem szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, ale często szukamy ich tam, gdzie praktycznie ich nie ma, a wystarczy usiąść, wziąć z szacunkiem do ręki Biblię, ucałować ją, a potem po krótkim wezwaniu Ducha Świętego czytać, czytać, czytać… Słowo Boga jest wciąż żywe, aktualne. (...)

Uwaga! To jest tylko fragment artykułu. Pełną wersję przeczytasz w numerze dostępnym w Wydawnictwie Hlondianum:

« powrót do numeru