Msza Święta - miesięcznik biblijno-liturgiczny

« powrót do numeru


Liliana Florek
WEZWANIE DO NAWRÓCENIA W ŚWIETLE OBJAWIEŃ FATIMSKICH

Artykuł pochodzi z miesięcznika "Msza Święta" nr 03, marzec 2017

Katecheza o wezwaniu do nawrócenia w objawieniach fatimskich dla młodzieży z klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych

 

Drodzy Rodzice, Katecheci i Wychowawcy!

Prawdopodobnie nie istnieje na świecie taki kraj, w którym nie byłoby sanktuarium poświęconego Matce Bożej. Maryja jest czczona na wszystkich kontynentach, a miejsca kultu z Nią związane są odwiedzane każdego roku przez miliony pielgrzymów. Takim przykładem jest chociażby nasza Jasna Góra czy sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe w Meksyku. W tym roku jednak – ze względu na 100. rocznicę objawień – najczęściej nawiedzanym miejscem kultu maryjnego będzie zapewne Fatima w Portugalii. Orędzie, jakie Matka Boża tam skierowała do świata, jest ciągle aktualne i przypomina nam, że Bóg pragnie ratować grzeszników, dlatego wzywa świat i Kościół do pokuty i nawrócenia.

Kościół, chcąc odpowiedzieć na Boże wezwanie, a zarazem pragnąc przygotować się do tegorocznych obchodów rocznicy objawień maryjnych w tej portugalskiej miejscowości, rozpoczął 13 maja 2009 roku wielką nowennę fatimską. (...)

Uwaga! To jest tylko fragment artykułu. Pełną wersję przeczytasz w numerze dostępnym w Wydawnictwie Hlondianum:

« powrót do numeru