Msza Święta - miesięcznik biblijno-liturgiczny

« powrót do numeru


ks. Tomasz Mikulak SChr, Poznań
Gdy idziemy poprzez świat, chwalmy, poznawajmy i zbliżajmy się do Boga

Artykuł pochodzi z miesięcznika "Msza Święta" nr 07, lipiec-sierpień-wrzesień 2021

W nieco odmiennej formule oddajemy kolejny numer „Mszy Świętej”. Względy ekonomiczne pogłębione przez epidemię koronawirusa spowodowały – mam nadzieję – tymczasowe ograniczenie częstotliwości wydawania naszego pisma. Przy tej okazji pragniemy podjąć działania, by może nieco uatrakcyjnić nasz periodyk: będziemy starali się je wdrażać sukcesywnie.

Zmniejszenie częstotliwości nie zmienia profilu pisma: pozostajemy czasopismem biblijno-liturgicznym i pragniemy piórem naszych Autorów przybliżać liturgię w całym bogactwie tego pojęcia, jak i zachęcać do częstej, może nawet codziennej lektury Pisma Świętego. Nie rezygnujemy z całorocznego cyklu artykułów dotyczących szeroko pojętej formacji teologicznej i liturgicznej, szczególnie tych, którzy podejmują różne posługi w czasie Mszy Świętych i innych nabożeństw sprawowanych w naszych kościołach.

Zachęcamy do lektury i refleksji nad zamieszczonymi w numerze artykułami. Sprzyjać to będzie rozwojowi naszego życia duchowego, można bowiem tu znaleźć cenne wskazówki, co pielęgnować i umacniać, aby być jeszcze bliżej Pana Boga, oraz to, co może stanąć na przeszkodzie w tym zbliżaniu się do Niego.

Zatem, parafrazując zawarte już w tytule słowa współczesnej, wakacyjnej piosenki religijnej, idąc przez ten świat, chwalmy, poznawajmy i kochajmy Pana Boga, a nasz periodyk niech będzie w tym pomocą.

Uwaga! To jest tylko jeden artykuł z miesięcznika "Msza Święta". Pozostałe przeczytasz w numerze dostępnym w Wydawnictwie Hlondianum:

« powrót do numeru