Msza Święta - miesięcznik biblijno-liturgiczny

« powrót do numeru


ks. Krystian Sammler, duszpasterz archidiecezjalny nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Kuria Metropolitarna w Poznaniu
Najczęściej stawiane pytania, cz. 2

Artykuł pochodzi z miesięcznika "Msza Święta" nr 04, październik - listopad - grudzień 2022

W kolejnym artykule dotyczącym funkcji nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej pragnę kontynuować odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a dotyczące właśnie szafarskiego posługiwania. Pytania te stawiają najczęściej ci, którzy widzą szafarzy w swojej parafii lub osoby, które pragną uzupełnić własną wiedzę. Wybieram te najważniejsze i najistotniejsze. Jako duszpasterz nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej w Archidiecezji Poznańskiej bardzo często udzielam na nie odpowiedzi ustnej albo przez różnego rodzaju komunikatory internetowe. Jest to zatem – podobnie jak poprzedni artykuł – kolejna odsłona podsumowania naszych rozważań i refleksji nad liturgicznym zaangażowaniem świeckich w wymiarze rozdzielania Komunii Świętej i zanoszenia jej chorym.

1. Czy to prawda, że małżonka nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej wyraża swoją opinię na temat podjęcia tej funkcji przez męża oraz jej dalszego kontynuowania?

Z całą pewnością należy stwierdzić, że odpowiedź na tak postawione pytanie jest pozytywna. (...)

Uwaga! To jest tylko fragment artykułu. Pełną wersję przeczytasz w numerze dostępnym w Wydawnictwie Hlondianum:

« powrót do numeru