Msza Święta - miesięcznik biblijno-liturgiczny

« powrót do numeru


ks. Piotr Ostański, Poznań
Biblia - dzieło wszech czasów

Artykuł pochodzi z miesięcznika "Msza Święta" nr 02, kwiecień-maj-czerwiec` 2023

Od dawien dawna Biblia zajmuje pierwsze miejsce na liście bestsellerów; jednocześnie jest najmniej czytaną książką z tej listy. Dziś wielu chrześcijan żyje bez Pisma Świętego.

Biblia porusza wiele tematów i dotyka wielu problemów; momentami robi wrażenie podręcznika do astronomii, biologii, chemii, geologii, mechaniki… Ale tak naprawdę tylko jeden temat jest tam ważny i nieustannie powraca: odkupienie człowieka dokonane przez Pana Boga.

Mamy uczyć się zagłębiania w tę Księgę. Chociaż wokół nas jest tyle ciekawych i ważnych spraw, którym warto poświęcić swój czas i uwagę, to jednak tak naprawdę jedynie ta Księga warta jest oddania się bez reszty, gdyż trud jej poznawania będzie miał największe znaczenie przy ostatecznym rozliczeniu.

Studiowanie Biblii i poświęcanie jej czasu jest radosnym trudem. Najpierw trudem, bo przecież każda porządnie wykonana praca jest powiązana z trudem; ale trudem radosnym, ponieważ za przedmiot ma coś zgoła niezwykłego: to wszystko, co mówi do nas Pan Bóg. (...)

Uwaga! To jest tylko fragment artykułu. Pełną wersję przeczytasz w numerze dostępnym w Wydawnictwie Hlondianum:

« powrót do numeru